top of page
banner_aukce.jpg

Online aukce

27. května — 8. července

V tomto roce oslavíme dvacáté výročí pomoci dětem a komunitám zasaženým přírodními katastrofami po celém světě. Při této výjimečné příležitosti jsme se rozhodli spojit s EduArt Experience a Aukční síní a galerií Weinberg a uspořádat první charitativní aukci uměleckých děl.

 

Oslovili jsme talentované české umělce, kteří nám laskavě darovali svá díla inspirovaná dětstvím a šťastnými vzpomínkami. Vřelé díky všem, kteří sdílejí naše hodnoty a rozhodli se nás podpořit.
Na aukční stránce můžete dražit umělecká díla nebo darovat konkrétní částku přímo na stavbu školy. Veškerý výtěžek z aukce použijeme na školní projekty v Nepálu, Mexiku a na Filipínách.

Děkujeme, že spolu s námi pomůžete dětem, které stále čekají na návrat do bezpečných škol. 

Kurátorský výběr EduArt Experience

Ivana Štenclová

Ivana Štenclová (1980) studovala na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru kresby Jitky Svobodové. Tato technika dodnes zůstala jejím klíčovým vyjadřovacím prostředkem a dále experimentuje s materiály. Ornament, který je v její tvorbě častým motivem, nemá pouze dekorativní funkci, ale je nositelem obsahu. Páteří její tvorby jsou mezilidské, především rodinné vztahy.

Minimax (2024)

akryl, překližka (80 x 60 cm)

Tvář dítěte je sestavena z postav animovaných filmů. To, co často sleduje, člověka do jisté míry také tvoří a formuje jeho vnímání základních principů a hodnot.

Ivana Štenclová 1.jpg
Veronika_Holcova.jpg

Veronika Holcová

Veronika Holcová (1973) vystudovala kresbu, malbu a grafiku na Akademii výtvarných umění v Praze. Její dílo je zastoupené ve sbírkách Národní galerie v Praze a v soukromých i veřejných sbírkách v České republice, Kanadě, Švýcarsku, Itálii, Německu, Velké Británii a USA. Ve svých malbách balancuje mezi realitou a fantazií. Zobrazuje hlavně krajiny, které jsou na první pohled známé nebo skutečná místa připomínají. Do všech promítá osobní život, pocity, zážitky, vzpomínky, představy, sny. 

Granum Pollinis (2022)

olej na ručním papíře (58 x 42 cm)

Kresba z cyklu Erzgebirge Series / Krušnohorský cyklus, vznikla v roce 2022.
Je malovaná dvěma odstíny červené barvy, tvary připomínají květy, zvěř i hlavu dívky. Vztahuje se k symbióze přírody a člověka, křehkosti bytí. Malé zrnko pylu nám lidem může způsobit jemné lechtání až velkou alergickou reakci, v přírodě je však důležitým zdrojem medu, propolisu a mateří kašičky. Malé zrnko pylu může být silné. Stejně tak jako vůle přispět a pomoci.

Magdalena Roztočilová

Magdaléna Roztočilová (1989) prošla studiem malby a sochy na AVU pod vedením Jaroslava Róny a absolvovala stáže u Krištofa Kintery a Floriana Reithera z rakouského uměleckého uskupení Gelitin. Je zakládající členkou studia Prám, v němž se věnuje vlastní volné tvorbě. Zásadní je pro ni nejen tvar a hmota, ale i barva a materiál. 

Madona (2024)

keramika (30 x 25 x 15 cm)

Zářivě modrá keramická soška představuje matku s dítětem, věčný symbol srozumitelný napříč historií i kulturami. Obě bytosti ztělesňují hluboké propojení a neustálý pohyb, který je základem lidské existence.  Láska zde vystupuje jako univerzální a inspirativní jazyk spojující nás všechny v nekonečném pohybu života.

Magdalena Roztočilová.jpg
Anna Jožová_proces_1.jpg

Anna Jožová

Anna Jožová (1996) studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla. Absolvovala stáž na univerzitě Otago Polytechnic na Novém Zélandu. Její práce se sklem se pohybuje na pomezí užitého designu a volné tvorby. Ráda kombinuje nesourodé materiály a dává klasickým sklářským technikám nový kontext. Ve svých objektech často reflektuje dopady lidských zásahů na životní prostředí, ale pracuje i s vtipem, tak jako v sérii Lollipop. 

Váza Lollipop (2023)

hutně foukané sklo (34 x 28 cm)

Lízátkové vázy jsou humornou reakcí na finančně, a hlavně časově náročnou techniku muránského skla. Lízátka jsou lepena zevnitř do předem navrženého skleněného tvaru a zapečetěna speciálním čirým materiálem.

Libuše Dlabola Pražáková

Libuše Dlabola Pražáková (1984) vystudovala Fakultu umění na Ostravské univerzitě v ateliéru Františka Kowolowského a absolvovala stáž v ateliéru Malby a grafiky na Hochschule für Bildende Künste v Drážďanech. Její tvorba je úzce spjata s osobními prožitky, skrze které reflektuje témata rodičovství, ženství, každodennosti a pomíjivosti.

Vojáček (2024)

akryl na plátně (80 x 95 cm)

V malbě Vojáček reflektuje Libuše svou rodičovskou roli a nahlíží do jemného a přesto rozporuplného světa dětství svých synů. 

Libuše Dlabola Pražáková s dílem 2__.jpg
Petr Hajdyla.jpg

Petr Hajdyla

Petr Hajdyla (1985) vystudoval v ateliéru Malby Prof. Daniela Balabána na Fakultě umění v Ostravě a absolvoval umělecké rezidence na Filipínách, v Bulharsku a Černé Hoře. Věnuje se výhradně malbě, ve středu jeho zájmu stojí emoce, které vyjadřuje pomocí interakcí lidských a zvířecích figur s přírodním prostředím. Rád kombinuje klasické akademické postupy a vlastní experimentální techniku. 

Koikoi (2020)

olej na plátně (50 x 40 cm)

Olejomalba Koikoi je něžnou studií zachycující intimní chvíli po narození autorovy čtvrté dcery. Vznikl z osobní pohnutky, tudíž je netypickým příkladem v tvorbě umělce, který se běžně pohybuje spíše v expresivnějších polohách a sdělení maleb opřádá tajemstvím a řadou symbolů.

Kristýna Šarochová

Kristýna Šarochová (1992) studovala v ateliéru Malby 3 na brněnské Fakultě výtvarných umění. Ve své tvorbě zpracovává možnosti zprostředkování přírody, blízkým tématem v poslední době je dětství a mateřství. Kromě klasické malby na plátně se věnuje také ruční výrobě koberců. 

Spojení (2023)

tufting, vlna (180 x 120 cm)

Koberec s názvem Spojení vyobrazuje autorku v požehnaném stavu a jejího psa. Má představovat propojení dvou odlišných bytostí, které si ale přes svou různorodost rozumí i beze slov.

Kristýna Šarochová.jpg
Petr Gruber.jpg

Petr Gruber

Petr Gruber (1989) vystudoval malbu a grafiku na Akademii výtvarných umění v Praze a absolvoval stáž v ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Má za sebou umělecké rezidence v Německu a Rakousku. V jeho krajinomalbách založených na barvě se objevují motivy domoviny, hlavním výrazovým prostředkem je světlo. Maluje okamžiky na rozhraní dne a noci, kdy v prostoru nastává moment ztišení.

Mokrá tráva (2022)

olej na plátně (135 x 105 cm)

Olejomalba Mokrá tráva minimalisticky, avšak velmi sugestivně zachycuje moment návratu z večerní procházky. Vystihuje velmi krátký světelný okamžik mezi dnem a nocí, kdy se nevytváří žádný stín. Nebe za horizontem je ještě teplé od zapadlého slunce a popředí se pozvolna posunuje do chladných barev.

Jakub Tytykalo

Jakub Tytykalo (1984) je absolventem Akademie výtvarných umění ateliéru Grafiky Jiřího Lindovského. Při studiu absolvoval stáže v ateliéru Kresby Jiřího Petrboka, ateliéru sochařství Jaroslava Róny, a v rámci programu Erasmus navštívil ateliér malby na univerzitě v Madridu. Jeho svébytný rukopis přiznává inspiraci surrealismem a kubismem. Na rozdíl od kubistického vidění se však hmota v obrazech roztéká do snových pastelových kompozic.

Ruka (2023)

akryl na plátně (30 x 40 cm)

Dílo Ruka je zpodobněním ruky mágovy, která pomocí gest a formule vyvolává a zhmotňuje. Může být vnímána i jako otisk lidské dlaně proměňující se v holubici levitující v bezčasí.

Jakub Tytykalo.jpg
Natalie Perkof.jpg

Natalie Perkof

Natalie Perkof (1979) studovala malířství na Fakultě výtvarných umění v Ostravě a Brně. Věnuje se především figurální malbě, ale i instalacím a produktovému designu. V roce 2005 obdržela ocenění Grafika roku. Charakterizuje ji práce s karbonem a touha experimentovat. Ve své tvorbě řeší návrat k vlastní identitě pramenící z autorčiných ghanských kořenů a současně ze slovácké folklorní tradice.

Ručička (2024)

a-crystal a textilie (25 x 30 cm)

Objekt Ručička ze série Manuál přirozenosti je intimním otiskem ruky a odkazuje k přirozeným ženským vlastnostem rozdávat se druhým. Nabízení pomocné ruky ženy občas přivádí až na pokraj vlastních možností.

Kurátorský výběr Aukce Weinberg

Rumen Sazdov

Rumen Sazdov (1959) je český malíř, původem z Bulharska, známý svou inovativní tvorbou. Jeho díla často spojují prvky kubismu s lyrickými motivy, čímž vytvářejí jedinečný vizuální zážitek. Sazdov se proslavil svým originálním stylem a schopností přenést emocionální hloubku do každého svého obrazu. Jeho práce byly vystavovány v různých galeriích po celém světě a získaly uznání jak v České republice, tak i v zahraničí. Obrazy z jeho pařížského pobytu byly úspěšně draženy v aukcích významných francouzských aukčních domů Millon nebo  Drouot. Je evidován v aukčním katalogu MAYER. Je také členem International Organization of Author´s Rights Defense (ADAGP Paris).

Procházka po Montmartre

olej na plátně (40 x 50 cm)

Kubistická kompozice zachycuje ranní atmosféru pařížského Montmartru. Originální olejomalba s použitím klasické impresionistické techniky štětcem a špachtlí pochází z autorovy tvůrčí etapy v roce 2007. 

Rumen Sazdov.jpg
Adam Jílek.jpg

Adam Jílek

Adam Jílek (1989), absolvent AVU v Praze, prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Je malířem současné mladé generace českých umělců a přes svůj relativně nízký věk si stačil vyvinout výrazný vizuální i obsahový rukopis. Ústředním prvkem jeho tvorby jsou zvířecí motivy, kterým propůjčuje lidské vlastnosti a často pracuje se satirou. V obrazech dominuje bílá barva symbolizující klid, čistotu, neposkvrněnost, ale i prázdnotu. Adamova díla jsou zastoupena v mnoha soukromých sbírkách nejen v Evropě. V roce 2019 ho zařadil magazín Forbes do svého prestižního žebříčku 30 pod 30. 

Ty nejsi jedna z nás II

olej na plátně (140 x 90 cm)

Poutavé dílo, které otevírá prostor pro různé interpretace a podněcuje k zamyšlení nad tématy identity, sounáležitosti a odlišnosti. Kontrast mezi růžovou a bílou symbolizuje protiklad mezi láskou a nenávistí, přijímáním a odmítnutím. Nenabízí snadné odpovědi, ale spíše podněcuje k zamyšlení nad vlastními zkušenostmi.

Oskar Felber

Oskar Felber (1992) studoval na akademii FU TUKE. Již během studia se jeho malířský styl vyvinul v bizarní kombinaci emocí, od lehké melancholie po grotesknost a ironii. Felberova umělecká cesta se pohybuje mezi figurací a abstrakcí, jeho dílo odráží směsici vlivů popkultury, filmu, videoher a komiksů. Jeho výstavy často zkoumají prostor a nabádají k přemýšlení, což vede k instalacím a kontextuálně citlivým řešením

Golgota, Modrý portrét 

Ze série Healing Season

olej na plátně (100 x 100 cm)

Výrazné tahy štětcem a intenzivní modrá barva tohoto portrétu vytvářejí silný vizuální zážitek. Dílo nejen oslavuje individuální charakter a hloubku emocí, ale také nabádá k zamyšlení nad propojením člověka s moderními kulturními vlivy.

Oskar Felber.jpg
SITTING_David Segeta.jpg

David Segeťa

David Segeťa (1977) je již delší dobu etablovaný na české scéně, v poslední době však expanduje spíše do evropských měst, kde konfrontuje své dílo s tamějším životem. Spolupracuje s významnými galeriemi v Curychu (Jedlitschka Gallery) či Paříži (Galerie Figure). Objektem jeho maleb jsou živé bytosti. Maluje figury, lidi i zvířata, při čemž realističnost ustupuje snaze zachytit jejich živoucí energii. Prostředkem i měřítkem vnímání tohoto světa je pro něj cestování. Pohled skrze rozdílné mentality, místa i interakce nechává proniknout do svého expresivního vyjádření díla.

Sedící

olej na plátně (130 x 120 cm)

Obrazová kompozice působí čistě a soustředí se na klidně sedící dívku. Jasné pozadí zdůrazňuje její klid a vyrovnanost. Dívka čelí neznámému s odvahou a grácií, čímž inspiruje k zamyšlení nad vlastní silou a vnitřní krásou. Její výraz vyvolává v divákovi pocit míru a pochopení.

Upřímné díky našim partnerům za pomoc s výběrem uměleckých děl

EduArt Experience

EduArt Experience je platforma pro sběratele umění, kteří svou činností podporují rozvoj umělecké scény. Proměňuje nováčky ve světě umění v budoucí sběratele. Odhaluje zákulisí fungování uměleckého trhu a pomáhá se na něm zorientovat. Zprostředkovává názory těch nejpovolanějších odborníků v dané oblasti, aby si pak každý mohl pořídit umělecké dílo, které pro něj bude představovat smysluplnou finanční i emocionální investici. 

Galerie a Aukce Weinberg

je synonymem pro originalitu, unikátnost a kvalitu v umění. S přístupem založeným na odbornosti a péči o každý detail nabízí širokému publiku sběratelů možnost objevovat exkluzivní a vzácné kusy. V galerii najdete díla jedinečná s historickou hodnotou a estetickou přitažlivostí. Aukce jsou kurátorským výběrem uměleckých děl, které zaujmou i ty nejnáročnější sběratele. 

EduArt_Experience_logo.png
HH_czech_BW.png
Weinberg_logo.png

Děkujeme za Vaši ochotu pomáhat!

bottom of page